theme wordpress

ترمیم دندان

 

دندان ها به دلایل مختلف از جمله عدم رعایت بهداشت، ژنتیک، تغذیه نامناسب و ردیف نبودن ممکن است دچار پوسیدگی شوند. در صورتی که این پوسیدگی به موقع درمان نشود، بافت دندان نرم و سست شده و از بین می رود. تا زمانی که این پوسیدگی به پالپ (عصب) دندان نرسد، میتوان دندان را بدون عصب کشی ترمیم کرد. ترمیم دندان به بازسازی شکل ظاهری دندان و پر کردن دندان گفته میشود. فیلینگ یا همان ترمیم دندان عمل جایگزین کردن مواد مصنوعی به جای بافت مینای دندان است.

پر کردن دندان زمانی لازم است که دندان دچار پوسیدگی شده باشد. این نوع درمان در پوسیدگی‌هایی صورت می‌گیرد که خیلی عمیق نیستند. در ابتدا باید محل پوسیدگی تراشیده‌ شود سپس مواد رنگی مخصوص پرکردن دندان روی قسمت تراشیده‌ شده قرار گرفته شود.
فرآیند پوسیدگی با خارج کردن بخش پوسیده دندان و پر کردن آن متوقف می شود. در مواقعی که پوسیدگی وسیع باشد، به طور موقت دندان پر می شود تا حساسیت دندان نسبت به درمان مشاهده شود. اگر بعد از چند روز علائم نامطلوبی وجود نداشت، ترمیم موقت برداشته شده و ترمیم دائمی جایگزین می شود. پرکردن دندان ها هم بر روی دندان های شیری و هم بر روی دندان های دائمی کودکان قابل انجام است.
دندانپزشکان مرکز ارغوان تا جایی که مقدور باشد سعی در پرکردن یا عصب کشی دندان های پوسیده دارند تا عمر دندان را بالا ببرند و فرد بتواند از آن استفاده کند ولی در مراحل بعدی یعنی وقتی با ترمیم و اصلاح نتوان دندان را نگه داشت، راه های دیگری از جمله کشیدن دندان را به بیمار پیشنهاد می دهند.

Visit Us On Instagram